Haber

Çin Devlet Başkanı kayıp denizcilerin kurtarılması emrini verdi

PEKİN, 17 Mayıs (Xinhua) — Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Hint Okyanusu’nun iç kesimlerinde alabora olan bir Çin balıkçı teknesinde kaybolanları kurtarmak için her türlü çabanın gösterilmesi talimatını verdi.

Aynı zamanda Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Merkez Askeri Konsey Lideri olan Xi, Salı günü saat 03.00 sıralarında meydana gelen olayla ilgili talimat verdi. ilgili departmanları acil müdahale mekanizmalarını hızla devreye almaya davet etti.

17 Çinli, 17 Endonezyalı ve 5 Filipinli denizciden oluşan 39 kişilik mürettebattan hâlâ haber alınamıyor.

Xi, can ve mal güvenliğini sağlamak için soruşturmanın derinleştirilmesi ve açık deniz operasyonlarında potansiyel güvenlik risklerine yönelik bir erken uyarı sisteminin geliştirilmesi çağrısında bulundu.

ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Ofisi Daimi Komitesi üyesi Çin Başbakanı Li Qiang, can kayıplarını azaltmak ve can güvenliğini sağlamak için balıkçı gemilerinin güvenlik yönetiminin güçlendirilmesi için her türlü çalışmayı yapmaya davet etti. deniz taşımacılığı ve üretimi.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve Shandong eyaleti, kurtarma çabalarını organize etmek için acil müdahale sistemlerini etkinleştirdi. Olay yerinde kurtarma çalışmaları sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu