Haber

Filistin Dışişleri Bakanlığı, İsrail’den Maliye Bakanı’na yaptırım uygulama çağrısında bulundu.

Filistin Dışişleri Bakanlığı bugün uluslararası topluma davette bulunarak, Filistinlilere yönelik ‘Huwara silinsin’ ifadeleri kullanan İsrail’in aşırı sağcı Maliye Bakanı Bezalel Smotrich’e İsrail’in yaptırım uygulaması gerektiğini bildirdi. Yeryüzünün’.

İsrail hükümetinin koalisyon ortaklarından aşırı sağcı Dini Siyonizm Partisi’nden Maliye Bakanı Bezalel Smotrich, yaşanan olayların ardından Batı Şeria’nın kuzeyindeki ‘Huwwara’ yerleşiminden yana açıklama yaptı. Şubat ayı sonunda 12 Filistinli ve 2 İsrailli’nin hayatını kaybettiğini belirterek, tepkiler üzerine ‘dil sürçmesi’ yaşadığından bahsetmişti.

Filistin Dışişleri Bakanlığı bugün yaptığı yazılı açıklamada, “İsrail Maliye Bakanı Bezalel Smotrich, Filistin halkına yönelik kitlesel zulme bilerek önderlik eden ve katkıda bulunan, şiddeti ve yıkımı kışkırtmaktan yaptırım uygulanmalı ve sorumlu tutulmalıdır.” Filistin Dışişleri Bakanlığı, Bakan Smotrich’in ABD’yi ziyaret etmemesi gerektiğini vurgulayarak, “Smotrich’in faşizmi ne ‘dil sürçmesi’ ne de sapkınlıktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu