Yaşam

Hatay’daki depremde 4 kişilik aile hayatını kaybetti

Bir buçuk yıl önce Konya’dan atanan matematik öğretmeni Musa Sarıhan, memur eşi Kübra Sarıhan, 2 yaşındaki kızları Defne ve 5 yaşındaki oğulları Rüzgar ile Hatay’a taşındı.

Kahramanmaraş Pazarcık’ta 6 Şubat’ta Odabaşı Mahallesi Kavaslı Caddesi üzerinde 5 katlı bir binada meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki ilk depremde aile bireyleri hayatını kaybetti.

Musa Sarıhan, eşi Kübra Sarıhan ve çocukları Defne (2) ile Rüzgar’ın (5) cenazeleri Konya’da yakınlarına teslim edildi.

Anne ve oğlu yan yana toprağa verildi

Kübra Sarıhan ve oğlu Rüzgar’ın cenazesi Konya’nın merkez Selçuklu ilçesindeki Yazır Mezarlığı’na getirildi. Yakınları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı cenaze namazına Sarıhan ailesinin yakınları güçlükle ayakta durabildi. Anne ve oğlunun cenazeleri, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazının ardından dualarla toprağa verildi.

Baba ve kızı yarın toprağa verilecek

Matematik öğretmeni Musa Sarıhan ve 2 yaşındaki kızı Defne, yarın memleketi Konya’nın Beyşehir ilçesinde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Sarıhan ailesinin 5 Şubat’ta Konya’daki ailelerini ziyaret ettikten sonra görev yaptıkları Hatay’a döndükleri, 8 saat sonra beyin sarsıntısı geçirdikleri öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu