Haber

Putin: Rusya’nın tüm kıtalarda birçok müttefiki var

Güvenlik konularını koordine eden üst düzey temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirilen uluslararası toplantıda katılımcılara seslenen Putin, Rusya’nın müttefikleri ve ortaklarından bahsetti.

Putin, “Rusya’nın çeşitli bölge ve kıtalarda çok sayıda müttefiki ve ortağı olmasına değer veriyoruz. Asya, Afrika ve Latin Amerika ülkeleri ile tarihsel olarak güçlü, dostane ve aslında güvene dayalı bağlara içtenlikle değer veriyoruz ve bunları her şekilde güçlendireceğiz.”söz konusu.

Rus lideri, dünyadaki durumun giderek daha istikrarsız hale geldiğini ve yeni ‘gerginlik noktalarının’ ortaya çıktığını kaydetti. “Farklı bölgelerde eski gerilimler artıyor ve yenileri ortaya çıkıyor, çatışmaların olumsuz yükü birikiyor. Birçok ülke halkı, dışarıdan düzenlenen darbelerin dramatik sonuçlarını yaşıyor.”ifadeleri kullandı.

Rusya’nın küresel olaylara ilgi duyan tüm ülkelerle birlikte mücadele etmeye hazır olduğunun altını çizen Putin, sözlerini şöyle sürdürdü: Defalarca söyledim ve tekrar vurguluyorum; Ülkemiz, bugün insanlığın karşı karşıya olduğu genel tehditlere ve genel çalkantılara karşı ilgili tüm ülkelerle yakın işbirliği yapmaya hazırdır.”

haberbayat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu