Haber

Avrupa Konseyi Ankara Program Ofisi çalışanları grevde

Avrupa Konseyi Ankara Program Ofisi çalışanları adına yapılan yazılı açıklamada, Avrupa Konseyi’nin 1949 yılında Avrupa kıtasının insan haklarını savunan bir kuruluş olarak kurulduğu hatırlatıldı.

Avrupa Konseyi Ankara Program Ofisi, Nisan 2004’te kurulmuştur. Bu tarihten itibaren Türkiye’nin insan hakları alanında Avrupa Konseyi standartlarını karşılamasını desteklemeye yönelik çeşitli proje ve programlar yürütmektedir. , hukukun üstünlüğü ve demokrasi Avrupa Konseyi şu anda aktif çalışanlarının yüzde 18’i Fransa dışında bulunduğundan, farklı ülkelerde çalışan işçiler ile Fransa’da çalışan işçiler arasında özlük hakları açısından daha büyük bir hakkaniyete ihtiyaç duyulmaktadır.

‘ÖNLEMLER YETERLİ DEĞİL’

Açıklamada, Türkiye’de yaşanan ekonomik krizle birlikte ortaya çıkan ani enflasyon ve her geçen gün düşen satın alma paritesi karşısında Ankara Program Ofisi çalışanlarının yeterli iyileştirme ve zamları alamadıkları belirtildi:

“Konu 2022’den beri tekrar tekrar gündeme getiriliyor ve yönetim merkezi, Strasbourg’un aktif analizine cevap bulamadı. Kurumun uygulamaya çalıştığı tedbirler, son derece yavaş ve Türkiye’nin karşı karşıya olduğu enflasyon karşısında yetersiz. Türkiye’de Ankara Program Ofisi’nden çok sayıda çalışan katılıyor.Yıllardır maruz kaldıkları adaletsizlik ve eşitsizlik nedeniyle greve çıkan büro çalışanları maaşlarının somut tahlilini görmek istediklerini vurguluyor.” (HABER MERKEZİ)

haber-honaz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu