Ekonomi

Elon Musk’un biyografisi Dogecoin topluluğu tarafından merakla bekleniyor

Investing.com – Dünyanın en güçlü adamı Elon Musk’un biyografisinin bu ay yayınlanması bekleniyor DOGEYatırımcıları heyecanlandırdı.

Çinli kripto gazetecisi Colin Wu, yazar Walter Isaacson tarafından yazılan ve 12 Eylül’de yayınlanması beklenen Elon Musk’un biyografisini yazdı. DogecoinKonuyla ilgili daha önce duyulmamış fikirleri olduğunu iddia etti.

Biyografi kitabıyla ilgili söylentilere göre Elon Musk’un DOGE eki bu kitapta detaylı bir şekilde anlatılıyor. Wu’ya göre biyografi, Elon Musk’un Dogecoin projesinin gelişimini nasıl finanse ettiğini ortaya çıkaracak.

Elon Musk, roket şirketi SpaceX ve elektrikli araç sektörünün önde gelen şirketlerinden Tesla ile olağanüstü işlere imza atarken, Twitter’ı 44 milyar dolar gibi çok yüksek bir meblağa satın alarak aylarca manşetlerde kaldı. Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra adını X olarak değiştirerek herkesi bir kez daha şaşırtmayı başardı.

Renkli kişiliğini her seferinde ortaya koyan Musk, aynı zamanda yıllardır kripto sektörünün en etkileyici isimlerinden biri. Geçmiş zamanlarda BitcoinYatırımlarıyla piyasayı önemli ölçüde etkileyen Elon Musk, verdiği destekle projeyi çok farklı bir boyuta taşıyarak Dogecoin’in en büyük 10 kripto para biriminden biri haline gelmesinde öncü rol oynadı.

Bu nedenle Musk’ın hayatında önemli bir yere sahip olduğu düşünülen Dogecoin’e biyografide önemli bir yer ayrıldığı düşünülüyor.

Bu gelişmelerin dışında Elon Musk’un bir diğer hedefi de sosyal medya platformu X’i etkili bir ödeme platformuna dönüştürmek. Bu alandaki çalışmalar devam ederken yakın zamanda X için kripto ödemelerini de içeren bir ödeme lisansı daha alındı. Bu atılım, yakın zamanda X platformu üzerinden kripto işlemlerinin mümkün olacağını akıllara getirdi. Durum böyle olunca tüm gözler Musk’ın en sevdiği kripto para birimi DOGE’ye çevrildi.

Ancak X’in sahibinden henüz somut bir açıklama gelmedi. Ancak Musk, bazen dolaylı olarak Dogecoin’e güvenmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu