Haber

Üsküdar’da 10 bin kişiye aşure ikram edildi

Üsküdar Belediyesi, paylaşmanın, dayanışmanın, beraberliğin ve sevginin simgesi olarak her yıl dağıttığı ve artık bir klasik haline gelen aşure dağıtımına devam etti. ‘Aşuremizi Paylaşıyoruz’ temasıyla düzenlenen etkinlik kapsamında Mihrimah Sultan Camii önünde stantlar kuruldu. Dev kazanlardaki aşureler, her yaştan çok sayıda İstanbulluya dağıtıldı. Vatandaşların yoğun talep gösterdiği ‘Aşuremizi Paylaşıyoruz’ etkinliğine katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen vatandaşlara aşure dağıttı.

Üsküdar’daki Mihrimah Sultan Camii önünde Muharrem münasebetiyle binlerce vatandaşa dev kazanlarda kaynatılan aşure ikram edildi. Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen programda, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından vatandaşlara aşure dağıttı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, aşure dağıtımı öncesi Üsküdarlılara hitaben yaptığı konuşmada, “Gördüğünüz gibi hemşerilerimizin ilgisi ve ilgisi çok yoğun. Hemşerilerime teşekkür ediyorum. Üsküdar belediyesi olarak Üsküdar’da böyle güzel bir geleneği yaşatıyoruz, dün itibari ile kazanlar kaynamaya başladı. Yaklaşık 10 bin vatandaşımıza aşure dağıtıyoruz, Allah herkesi kabul etsin. Bu birlik beraberliğimiz olsun” dedi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün 10 Muharrem ayı Aşure Günü münasebetiyle Üsküdar meydanında hemşehrilerimize aşure dağıtıyoruz. Bu aşureler şehitlerimizin ruhları için, Kerbela şehitlerimizin ruhları için, Hz. Hüseyin’in ruhuna, Ehli Beyt’in ruhunu anmak için güzel bir program. Sünni, Alevi, Kürt, Türk, Laz, Çerkez ile tıpkı bu aşurenin malzemesi gibi birbirimize renk, tat, hoş bir uyum ve hoş bir tat yaratma zenginliğine millet olarak biz millet olarak sahibiz. . Bunun en güzel örneği aşuredir. Hemşerilerimiz bu lezzetli aşureleri afiyetle tüketsin” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu